Studio Andrea Třinec - UNREGISTERED VERSION

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Pedikúra Třinec

Služby

Pedikúra by měla tvořit nedílnou součást naší péče o tělo. Bohužel ještě dnes se stále na tuto složku zapomíná. Proč je tolik důležitá? Lidské nohy jsou obvykle nadměrně zatěžovány. V důsledku toho vznikají různé, na první pohled drobné problémy – otlaky, kuří oka, zarůstající nehty, puchýře, nadměrné pocení, drobné mykózy. Nesprávné ošetření těchto „drobností“ zapříčiňuje bolest a po čase může vést až k deformací nohou či nehtů a zdravotním problémům. a nohou se nachází veškerá nervová zakončení a s tím souvisí i celá páteř. To znamená, že zdravotní stav nohou ovlivňuje zdravotní stav celé pohybové soustavy.
 
    Naše studio je zaměřeno na KLASICKOU i SUCHOU pedikúru, zahřívací masky  nohou, zábaly proti pocení, regenerační a hydratační zábaly, lakování nehtů, francie, kreativní lakování, P-Shine, leštění nehtů a nehtové ploténky. Velká část naší populace poprvé vyhledá pedikérské pracoviště ve chvíli, kdy se v rámci dolních končetin vyskytne problém, se kterým si neví rady. Pedikúra (ošetření nohou) se v současnosti provádí dvěma způsoby. Jeden typ ošetření je klasický (tzv. mokrým způsobem), druhý je medicinální (tzv. suchý). Klasické ošetření spočívá v namočení nohou do vodní lázně a následné úpravě a ošetření ostrými nástroji. Medicinální pedikúra při svém ošetření nevyužívá vodu na namočení nohou a se všemi potížemi si poradí speciálním pedikérským přístrojem.

      V naší populaci se také vyskytuje mnoho problémů ortopedického charakteru, jako jsou ploché nohy, vbočený palec, problémy s nožní klenbou či kladívkové prsty. Především pro tyto závažné problémy vyhledáme ortopéda. Diabetolog spolupracuje při problémech s nohou pacienta postiženého cukrovkou. V některých případech se ke slovu dostane i chirurgie, zejména při odstraňování cizích předmětů z plosky nohy, nebo při úpravách zarůstajících nehtů, či chirurgické úpravě vbočených palců nebo kladívkových prstů.
 
    Přes léto, v době, kdy se nosí otevřené sandály, či lehké nazouvací boty, na ně přece jenom nepůsobí vliv uzavřeného prostředí, nohy dýchají a hlavně „jsou vidět“. Ano, až příliš „vykukují“ a jsou vystaveny všude přítomnému „hodnocení“. V takovém případě si snad jen málo kdo dovolí o své nohy nepečovat. Ba, mnozí se ještě předhánějí v co nejelegantnější podobě dodat hezký vzhled i svým nehtům. Skvěle ! Proč ne? Naopak, estetická úprava nehtů k mladému poupátku, elegantní ženě či zralé dámě neodmyslitelně patří. Nemusím jistě dodávat, boty je třeba střídat a pravidelně obměňovat. Také nekvalitní obuv dokáže udělat více zla než užitku. V zimě sice nohy z bot příliš „nevykukují“, ale nutnou dávku péče si pochopitelně zaslouží. Z vlastní praxe musím konstatovat, že stav nohou u naší populace není příliš uspokojivý. Mnohokrát mně napadá, zda-li bychom neměli péči o nohy věnovat více pozornosti …
 
    Závěrem  si zopakujme několik zásad pro zdravé nohy. 1/ měli bychom si pořizovat jen kvalitní boty, nejlépe kožené, které umožní nohám dýchat. Kožené boty jsou samozřejmě poddajné a nohy se tak nepotí a prsty se vzájemně netlačí. 2/ Boty bychom měli střídat. Jak na sport, vycházku a pro domácí chození. Je třeba používat výhradně bavlněné ponožky, které umožňují sání potu. Ponožky bychom měli každý den měnit v případě potřeby i několikrát denně. 3/ V neposlední řadě navštěvovat pravidelně kvalifikovaného a zručného pedikéra, alespoň jeden krát v měsíci.
 
    Naše studio poskytuje i služby medicinální pedikúry s poradenstvím, jak o nemocné nebo unavené chodidla pečovat. I nehty na nohou je možné modeláží vymodelovat do krásných, pravidelných, neporušených tvarů. Je možné zagelovat i francouzskou manikúru. Tato procedura vydrží stejně jako u rukou cca.  měsíc, pak je nutné nehty  na nohou doplnit ( dolít ).
A co říci závěrem? Jen pravidelností dojdeme k cíli. 

Ceník služeb-pedikúra


 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky