Studio Andrea Třinec - UNREGISTERED VERSION

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Piercing Třinec

Služby > Piercing
 
 
 

Pro mnohé dnes není cesta do piercingového  studia o mnoho mimořádnější než návštěva u kadeřníka – avšak piercingy by měly být důkladně zváženy, pokud s nimi člověk chce mít hodně radostí a málo nepříjemností. Piercing je přece jenom zásah do těla a jeho vnějšího vzhledu. Při vybírání druhu piercingu by se mělo brát v úvahu několik rizik. Zde je jen několik příkladů: velmi oblíbený piercing pupku je dost náročný na péči a vyžaduje ústupky při výběru oblečení ( nesmí být příliš těsné ), jakož i starostlivou péči po několik měsíců. Především fanynky by neměly zapomínat, že mnoho piercingu, jako v obočí, dolním rtu nebo hřbetu nosu mohou zanechat v obličeji nehezké jizvy až budou zase vyndány. V každém případě stojí za úvahu, že piercingy mohou překážet především při sportu, důležité je také dbát na to, aby bylo pro piercing zvoleno správné roční období. Tato upozornění nemají v žádném případě odrazovat od prvního piercingu. Jen - kdo předem zváží následky, ten si může v případě pochybností ušetřit možné následky a nesnáze.

Při provádění piercingu platí stejně jako u tetování: není studio jako studio! Kdo hned neběží do co možná nejbližšího piercing studia, ale investuje trochu času do hledání profesionálního studia, ten má později více radosti a méně trápení se svým novým šperkem.

Ze kterých materiálů mohou být šperky použité pro první aplikaci? Je to pouze titan, teflon a chirurgická ocel. Každý šperk musí být před aplikací sterilizován. K propichování se smí samozřejmě používat pouze jednotlivě, originálně zabalené sterilní jehly. Po každé aplikaci by měl být zákazník seznámen s návodem k péči o piercing.

Často jsou mi kladeny otázky, zda-li aplikace piercingu bolí. Když se jehla jako břitva protlačí pod kůží, způsobí to více či méně nepříjemný pocit. Avšak právě ostří moderních piercingových jehel dělá průnik rychlým a tím i méně bolestivým. Při normálním hojení piercingu můžou být první týdny v okolí aplikace citlivé. Kůže může být lehce načervenalá (v případě piercingu pupíku i několik měsíců), kůže v okolí může být někdy napnutá. Pokud jde hojení při správné péči hladce, jsou bolesti, spojené s hojením, za několik málo dnů  pryč. V případě piercingu pupíku nebo obočí, se může šperk vychýlit z původního úhlu, jelikož tělo má tendenci si polohu šperku uzpůsobit tak, aby mu byla co nejméně na obtíž. Místo  aplikace je nutno udržovat v maximální čistotě, v prvních třech týdnech se doporučuje užívat vitamín C a zinek, dle běžného dávkování, vyhněte se nošení těsného oblečení. Během hojení se vyvarujte konzumaci alkoholu a drog. Nedotýkejte se piercingu nemytýma rukama, kontaktu s tělními tekutinami, kontaktu s vlasy, kosmetickými oleji nebo jinými cizorodými látkami. Vyvarujte se návštěvy bazénu, sauny, solária nebo koupáním ve vaně, rybníku či moři.

Piercing je fantastická možnost, jak se individuálně ozdobit. Nekonečně mnoho ozdobných variant pro téměř každou část těla umožňuje každému, aby se zkrášlil zcela jedinečným způsobem podle vlastních představ.

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky