Hlavní nabídka
Lymfatická drenáž ruční i přístrojová se stává ze dne na den stále více potřebná pro náš dobrý zdravotní stav a vzhled. Porucha v lymfatickém cévním systému, málo aktivní svalové odčerpávání nebo nedostatečný odtok krve z tepen mají za následek značné funkční i estetické změny kůže, podkoží a dalších orgánů.. U všech těchto patologických jevů je společný jmenovatel -
Tukové polštářky, celulitida a otoky nejsou jen nehezké. Postižený člověk se necítí dobře. Snaží se držet dietu, zkouší různé krémy. Ale skutečně mu to pomůže? Všechno, co sníme a vypijeme projde jícnem, žaludkem a v tenkém střevě je rozloženo.Živiny v naší stravě, tedy tuky, bílkoviny a glycidy, stejně jako vitamíny,minerální látky a stopové prvky pronikají stěnami tenkého střeva a jsou přebírány krví. S krví se pak dostává do tkání. Tam se"spalují", z čehož vznikají odpadní látky. A zde začíná jeden z problémů. Tyto zplodiny se totiž jen z malé části odplavují krví. Krev má za úkol tělo především zásobovat. Za odplavování odpadních látek odpovídá lymfatický systém. Toto odplavování bohužel nefunguje automaticky jako zásobování. Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém žádné srdce a žádnou pumpu. Lymfatický systém je více méně poháněn svalstvem. Při každém pohybu se svaly natahují a smršťují.
Při tom vyvíjejí na lymfatické cévy tlak. Tím dochází k nasátí tkáňové tekutiny se zplodinami metabolismu a k jejich transportu do filtračních orgánů. Proto je pohyb tak důležitý! Jen ten, kdo se dostatečně pohybuje, uvádí v činnost svou svalovou pumpu. Pokud ale svalstvo dostatečně nepracuje zůstávají zplodiny na jednom místě, tedy v tkáních. Pak se tukové buňky zvětšují a způsobují vznik nehezké pomerančové kůže, tukových polštářků nebo otoků (zadržená tekutina).
U většiny lidí v naších zeměpisných šířkách už ale pohyb sám osobě bohužel nestačí. Existuje totiž významná příčina, která omezuje činnost svalové pumpy: defektní podkožní vazivo. Toto vazivo, jíž neplní dostatečně svou funkci, nedrží dostatečně kůži pohromadě. Ta ztrácí své napětí. Tlak svalové pumpy pak proniká kůží ven bez potřebného efektu.
V případě ochablého vaziva je třeba kromě pohybu udělat ještě něco navíc. Aby se odplavování zplodin látkové výměny udrželo v chodu, je nutno přivést pomoc zvenčí. Lymfatický systém lze aktivovat i pomocí speciální mechanické masáže, tzv. lymfodrenáže.
Cíleným tlakem při masáži se lymfatický systém aktivuje a tkáňová tekutina se zplodinami látkové výměny je odváděna. Tato metoda odpovídá přirozenému principu a osvědčila se v lékařství i kosmetice. Dříve se prováděla lymfodrenáže výhradně ruční masáži. Nyní existují speciální přístroje, které dokáží provést lymfodrenáže automatiky.
Již po první proceduře v délce trvání 50 minut jsou výsledky patrné i měřitelné. Zdá se, jako by vám boty byly o číslo větší a v nohou máte pocit lehkosti, dochází ke zmenšení objemu stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je potřeba asi patnácti až dvaceti procedur. Závisí to na věku a na stupni postižení vaziva. Ošetření se provádí dvakrát až třikrát týdně. Ale i každodenní masáž je možná a klinicky osvědčená.
Indikace (hlavní) :
Lymfedém primární a sekundární
Cévní nedostatečnost
Křečové žíly
Revmatické otoky
Otoky po zánětu žil, poúrazové a pooperační otoky
Terapie bércových vředů
Uvolňovací masáže
Povolené břicho po porodu
Celková tělesná únava
Zvýšená tělesná váha
Profilaxe žilní trombózy
Celulitida – bez ohledu a stupeň
Narušené holeně
Syndrom těžkých nohou
Tukové polštářky ( stehna, boky, břicho, paže )
Kontraindikace
Akutní onemocnění srdce, jater a ledvin
Akutní vírové nebo bakteriální onemocnění
Akutní žilní onemocnění
Kožní záněty a maligní tum
Cena jednoho 50-
Při zaplacení 10-