Studio Andrea Třinec


Přejdi na obsah

Tattoo Třinec

Služby > Tattoo

Podle nejnovějších průzkumů počet potetovaných stoupá. Kdo zná klientelu tetovacích studií, vidí pestrou a rozmanitou společnost současníků, lékařů, advokátů, profesorů, sekretářek a policistů a přirozeně mnoho prominentů, jako je Daniel Landa, Kateřina Kornová, Iveta Bartoszová, Dara Rolnic či snad Sean Connery, André Agassi, Angelina Jolie a mnoho dalších. Právě dnešní mladá generace se nechává inspirovat svými idoly ze světa showbyznysu a sportu a nosí hrdě svá tetování na obdiv. Rozmanitý vkus zákazníků, obrovská pestrost stylů a motivů a „rukopis“ dotyčného tatéra se postará i o to, že každý obdrží své zcela osobité a individuální tetování. Nejpozději tenkrát, když člověk uvidí jedno z moderních a čistých tetovacích studií, je mu jasné, že tetování se ohromně rozvinulo.

Motiv by jste měli volit stejně tak, jako volbu tatéra, který vás bude tetovat. Obrázek na kůži vám bude tetovat a dotvářet dle vlastního stylu práce. Po vybrání motivu by jste se měli poradit s tatérem o umístění, velikosti a barevnosti daného motivu, případně o návrhu změn na motivu. Ale co dělat, když bychom chtěli mít tetování, které skutečně nemá nikdo jiný? Kdo je umělecký nadaný, může svůj motiv pro tetování navrhnout sám. Za druhé by si měl k realizaci svého návrhu najít takového tetovače, který je skutečně technicky schopen jeho vlastní předlohu esteticky uspokojivě vytetovat. Mnozí tetovači umějí motivy na přání a podle představ zákazníků navrhnout a individuálně přizpůsobit.

Od kdy se smím nechat tetovat? Tetování je přísně vzato jednou z forem poraňování těla, které je samozřejmě beztrestné, pokud existuje souhlas zákazníka, který musí být plnoletý, tj. dovršil 18-ti let. Někteří tatéři tetují i mladistvé od 15-ti let v případě, že mají souhlas rodičů. V každém případě má smysl počkat s tetováním až do plnoletosti, poněvadž mají mladiství sklon k častým změnám stylu a vkusu a takové rozhodnutí, jako je trvalé tetování, vyžaduje určitou míru duševní zralosti.

Existují bezbolestná tetování? Proces tetování je více či méně bolestivý, přičemž každý člověk má jinou snášenlivost bolesti. Co jedni pociťují jako mírně nepříjemné, to je pro druhé už nesnesitelně bolestivé.

Na co musíme dávat pozor po tetování? Každý tatér má svůj vlastní „recept“ na léčení tetování. V zásadě je ale nejdůležitější zajistit, aby strup na ráně, který se tvoří několik dní po tetování, mohl odpadnout sám od sebe. Nesmí se v žádném případě odškrábnout a nesmí také navlhnout při sprchování, saunování nebo silném pocení při sportu. Poškozením strupu se může ztratit barva a v tetování vzniknou mezery, které musí být znovu potetovány. I když je tetování již zahojené, doporučuje se v létě stále mazat opalovacím krémem. Tak se zabrání jeho vyblednutí a tetování si zachová svou barevnost a ostrost.

Jsou možné alergické reakce na tetovací barvy? Protože lidské tělo teoreticky může reagovat na téměř neomezené množství věcí, jako jsou travní pyl, arašídy, nikl, latex a mnoho dalších, nejsou samozřejmě vyloučeny ani alergické reakce na tetovací barvy. V praxi jsou takovéto reakce mimořádně vzácné.

Kolik tetování stojí? Cena závisí na velikosti a složitosti tetovaného motivu, na individuální sazbě tatéra, která může být dle hodinové sazby nebo podle cm2.

Co nesmíme před tetováním užít a kdo by se měl tetování vyvarovat? Nesmíme užívat aspirin (ředí krev), alkohol nebo drogy. Tetovat se nedoporučuje těhotným ženám, diabetikům, epileptikům a těm, kteří mají nějakou kožní chorobu např. ekzém, chronické akné a podobně.
Nechat se tetovat je už léta absolutně „in“. V současné době proniklo již do všech společenských vrstev, jako oblíbená ozdoba těla.


Úvod | Nabídka Studia | Služby | Svatební servis | Ceník služeb | Kontakt | Informace | Mapování stránky

TOPlist

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku